sobota, 22 października 2016

Marzyć każdy może

Każdy z nas ma marzenia. Jedni dążą do uzyskania drobnych mało ambitnych celów, inni roją w swojej głowie wręcz nierealne marzenia. Niestety, często ludzie marzą o wielkich rzeczach, a nie robią ani jednej rzeczy, by dotrzeć do ich zrealizowania. Nie robiąc nic nic nie ugrasz. Może wydaje się to głupie, ale jeżeli z zerowych ambicji stworzysz mały cel, który możesz zrealizować nawet w jeden dzień, później będzie Ci łatwiej. Nie stoisz już w miejscu, nie cofasz się, małymi kroczkami idziesz do przodu.
Tworzysz coraz ambitniejsze cele i powoli wcielając je w życie możesz osiągnąć wszystko. Przy dążeniu do swego, kłopotem okazać może się nagły brak chęci spowodowany nie osiągnięciem oczekiwanego rezultatu w pracy. Myślę, że w takim wypadku nie należy się poddawać. Nikt nie urodził się idealny. Każdy, kto posuwa się do przodu dąży do doskonałości. Także początkowe błędy nie przekreślają późniejszego sukcesu. Błędy są drogą do powodzenia. O czym mówię? Robiąc błędy uczymy się jak ich unikać. Stajemy się wrażliwsi na ich punkcie. Złote góry nie przychodzą od razu. Czasami osiągnięcie czegoś wielkiego może zająć kilka/kilkanaście lat. Najważniejsze jest to, by się nie poddawać. Z czasem nasze sny, mogą stać się rzeczywistością. Wszystko jest w naszych rękach.

"Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera" - Ryszard Riedel

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać..." - Walt Disney

"Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia"

Do następnego postu
Roksana

10 komentarzy:

 1. Moje cele są gdzieś tak po środku - ambitne, ale do zrealizowania. Nie zawsze wszystko uda mi się tak, jakbym tego chciała, ale z moich starań zawsze coś zostaje. Umiejętność, poczucia spełnienia, pochwała, doświadczenie.
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle piękny, głęboki i przemyślany tekst. Uwielbiam sposób w jakim piszesz.

  https://m-g-style.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądry post! Zgadzam się z tym, że lepiej realizować małe cele, niż mieć ogromne ambicje, ale nic nie robić w tym kierunku by je spełnić.
  http://hamster-and-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne cytaty i świetnie napisany post! Warto marzyć, bo marzenia zmieniają świat na lepsze :)
  >>alicce-alice.blogspot.com<<

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy z nas ma jakieś marzenia. Wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba tego chcieć. :D
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie piszesz. Większość moich marzeń jest raczej do zrealizowania, dużo już się spełniło. Wystarczy, że się chce coś zrobić, a się udaję :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! UNREALIZABLE

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie napisane.Twój blog jest śliczny.Wracając do tego co napisałaś masz racje,ale niestety nie zawsze zrealizowanie marzenia łączy się z naszą pracą.Czasem nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych rzeczy,na niektóre nie mamy wpływu. Wiadomo jednak,że najważniejsze jest dążenie do celu ;)


  zapraszam http://tuniemanieba.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie napisane ! O marzenia trzeba walczyć w każdy możliwy sposób i uważam, że jeśli się nie poddamy, to w końcu osiągniemy swój cel. ;)

  Pozdrawiam. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 9. Też uważam, że to, czy nasze marzenia zostaną zrealizowane zależy wyłącznie od nas. metodą małych kroczków osiągamy cele pośrednie, które ukoronowane będą spełnieniem naszego marzenia. należy być świadomym, ze aby osiągnąć szczęście, musimy się napracować.
  Pozdrawiam,
  Normxcore

  OdpowiedzUsuń
 10. Ze wszystkim się zgadzam. Marzenia są potrzebne w życiu każdego człowieka. Wszyscy mamy jakieś plany, pragnienia. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę, że nic nie przyjdzie ot tak. Marzenia są piękne i te całkowicie zwariowane też są potrzebne. Jednak jeżeli chcemy któreś z nich spełnić to nie da się tego uczynić bez naszej pracy, wzięcia życia w swoje ręce. Wszystko zależy od nas samych. Warto już w tak młodym wieku, jakim my jesteśmy zacząć te małe kroki o których napisałaś. Wyznaczajmy sobie cele, które są naszymi małymi marzeniami i za wszelką cenę dążmy do nich. Satysfakcja gwarantowana! Być wytrwałym - bardzo ważna cecha. Żeby coś osiągnąć, jednak trzeba radzić sobie psychicznie i nie poddawać. Pozdrawiam
  ludziesamotni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Lubię czytać komentarze. :)